LIPOSUKCJA BRZUCHA

Opis zabiegu:

Liposukcja jest metodą operacyjną pozwalającą na modelowaniu sylwetki poprzez usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej. Najlepsze efekty uzyska się u pacjentów charakteryzujących się normalną wagą ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w określonych miejscach, takich jak: biodra, pośladki, brzuch, uda, kolana. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej przy pomocy kaniul podłączonych do aparatury ssącej. Usunięty tłuszcz jest doskonałym wypełniaczem, który można przeszczepić do piersi, pośladków, dłoni i twarzy. Efekty zabiegu są trwałe. Badania wykazały, że raz usunięta tkanka tłuszczowa z reguły nie odtwarza się, a zatem ewentualne późniejsze wahania wagi nie powinny mieć wpływu na zachowanie proporcji sylwetki uzyskanych metodą odsysania tłuszczu. Blizny są praktycznie niewidoczne.

Jeżeli skóra straciła dużo ze swojej elastyczności, może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia dodatkowego zabiegu napinającego czyli plastyki powłok brzusznych (abdominoplastyka).

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu zalecane jest noszenie specjalnego ubioru uciskowego przez około 6 tygodni oraz wykonywanie delikatnych masaży, które przyspieszają zanik obrzęków i ewentualnie występujących krwiaków.

Dokumenty dotyczące zabiegu do pobrania:

Czas niezdolności do pracy:

Powrót do pracy możliwy jest po około 3 dniach.

Czas trwania zabiegu: od 1,5 godziny do 3 godzin
Rodzaj znieczulenia: miejscowe lub analgosedacja (w obecności anestezjologa)
Wymagane badania:

WYNIKI BADAŃ LABORATORYJNYCH BEZWZGLĘDNE DO PRZEPROWADZENIA ZNIECZULENIA

●Morfologia krwi

●Układ krzepnięcia krwi ( APTT, INR, PT )

●Elektrolity ( Na+, K+)

●Glikiemia

●ALAT, AspAt

• Kreatynina

• Mocznik

●W razie chorób tarczycy hormony : ○TSH ○fT4 ○fT3 ●EKG

●RTG- klatki piersiowej nie starsze niż rok ( w uzasadnionych przypadkach)

●HbsAg

●Anty-Hbs

●Anty-HCV .

Czas pobytu klinice: nie wymagane
Przeciwwskazania do zabiegu: złe wyniki badań krwi, infekcje ropne lub zapalne skóry, cukrzyca oraz nadciśnienie nie będące pod kontrolą lekarską

PRZED

PO

PRZED

PO