GINEKOMASTIA

Opis zabiegu:

Ginekomastia jest to nadmiernie rozwinięty gruczoł piersiowy u mężczyzn. Może ona mieć charakter tłuszczowy (lipomastia) lub gruczołowy. Zabieg można wykonać w dwojaki sposób. Nadmiernie rozwinięty gruczoł piersiowy można odessać (liposukcja) lub usunąć za pomocą cięcia chirurgicznego.

W trosce o dobro naszych pacjentów sugerujemy, aby na początku wykonać zabieg liposukcji, ponieważ nie pozostawia on żadnych śladów ingerencji chirurgicznej a przez to wyniki są lepsze niż w przypadku chirurgicznego wycięcia gruczołu piersiowego. W nielicznych przypadkach łączy się obie metody jednocześnie.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nacięcie skóry przez które odessany zostanie tłuszcz wykonujemy w dolnym biegunie gruczołu. Nacięcie służące do usunięcia tkanki gruczołowej wykonuje się na granicy aureolki. Zabieg trwa około 2 godziny.

Zalecenia pozabiegowe:

W zależności od rozległości zabiegu i rodzaju znieczulenia Pacjent po zabiegu może iść do domu. Następnie przez kilka dni należy zgłaszać się na kontrole i zmianę opatrunków. Szwy zdejmuje się między 5 a 10 dobą. Po zabiegu należy nosić pas uciskający przez około 4 tygodnie.

Dokumenty dotyczące zabiegu do pobrania:

Czas niezdolności do pracy:

Zwykle nie ma konieczności przerywania pracy zawodowej. W zależności od indywidualnych zaleceń lekarskich, należy ograniczyć intensywność wysiłku fizycznego.

Czas trwania zabiegu: 2 godziny
Rodzaj znieczulenia: miejscowe
Wymagane badania: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT/INR), szczepienie p/WZW B, elektrolity (sód i potas)
Czas pobytu klinice: nie wymagany
Przeciwwskazania do zabiegu: aktywny proces zapalny organizmu

PRZED

PO

PRZED

PO