LIFTING PIERSI

Opis zabiegu:

Zabieg podniesienia piersi (lifting piersi) polega na usunięciu nadmiaru skóry i przeniesieniu kompleksu brodawka-aureolka wyżej. Zabiegi te zawsze wiążą się z pozostawieniem mniej lub bardziej widocznych blizn. Zaleca się wykonywanie tych zabiegów już po planowanych ciążach i karmieniach, gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia przewodów wyprowadzających gruczołu piersiowego i powikłań z tym związanych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 2-4 godzin. W zależności od pożądanego efektu wykonuje się cięcia wokół aureolki, łączące aureolkę z bruzdą podpiersiową i w okolicy bruzdy podpiersiowej. Jeśli istnieje taka potrzeba resekuje się część gruczołu.

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu jeżeli jest to konieczne pacjentka pozostaje na ok 1 godz. pod specjalistyczną opieką medyczną w innych przypadkach może iść do domu. W tym czasie zmieniane są opatrunki i kontrolowany stan pacjentki. Następnie przez kilka dni należy zgłaszać się na zmianę opatrunków. Szwy zdejmowane są od 6 do 14 doby. W niektórych przypadkach może zajść potrzeba korekcji blizn po 3-6 miesiącach po operacji.

Dokumenty dotyczące zabiegu do pobrania:

Czas niezdolności do pracy:

Zwykle nie ma konieczności przerywania pracy zawodowej. Zaleca się ograniczenie wysiłku fizycznego przez okres 2 – 4 tygodni po zabiegu.

Czas trwania zabiegu: 3 godziny
Rodzaj znieczulenia: miejscowe lub analgosedacja ( w obecności anestezjologa)
Wymagane badania: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT/INR), szczepienie p/WZW B, elektrolity (sód i potas)
Czas pobytu klinice: nie wymagane
Przeciwwskazania do zabiegu: stan zapalny piersi, ciąża

PRZED

PRZED

PO

PO

PRZED

PO