POWIĘKZANIE PIERSI IMPLANTY

Opis zabiegu:

Zabieg powiększania piersi jest powszechną procedurą, jednak podobnie jak przy innych operacjach należy zawsze omówić potencjalne zagrożenia z chirurgiem. Przed każdym zabiegiem lekarz przeprowadza dokładny wywiad
z pacjentem w celu poznania oczekiwań, co do wyglądu i rozmiaru piersi. Istotny jest także właściwy i dokładny pomiar w celu odpowiedniego dobrania implantów oraz określenia pożądanego estetycznego rezultatu.

Podczas samego zabiegu nie odczuwa się żadnego bólu, ponieważ stosowane jest znieczulenie ogólne. Lekarz wykonuje cięcia, wytwarzając w tkance piersiowej specjalną kieszeń, w której umieszczany jest implant. Po umieszczeniu implantu cięcie jest zszywane.

Implanty Motiva Matrix składają się z materiału wypełniającego – żelu o miękkiej, stabilnej formie oraz z silikonowej powłoki, specjalnie zaprojektowanej tak, by zwiększyć ich trwałość.

Implanty Motiva Ergonomix w 100% wypełnione, o kształcie dopasowującym się po implantacji w taki sposób, aby uzyskać naturalny wygląd implantów anatomicznych, minimalizując powikłania. TrueTissue Technology jest połączeniem specjalistycznej, elastycznej powłoki zewnętrznej z elastomeru oraz specjalnych właściwości reologicznych żelu ProgressiveGel Ultima, które – wspólnie z grawitacją – przenoszą maksymalny punkt projekcji do dolnej części piersi w pozycji stojącej. Kiedy pacjentka leży na plecach, implanty zachowają się tak, jak naturalny biust – maksymalny punkt projekcji przeniesie się wówczas bliżej środka piersi. Implanty Motiva Ergonomix wraz z grawitacją dopasowują się do pozycji pacjentki, aby zapewnić bardzo naturalny efekt

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu i założeniu opatrunków pacjentka może wrócić do domu. W ciągu pierwszych 48 godzin po zabiegu możliwa jest podwyższona temperatura ciała. Bolesność oraz obrzęk może być odczuwalny około kilku tygodni. W ciągu pierwszych 7 dni po zabiegu wskazane jest ograniczenie wysiłku fizycznego. Nie należy prowadzić samochodu około 2 dni po zabiegu.

Dokumenty dotyczące zabiegu do pobrania:

Czas niezdolności do pracy:

Nie ma przeciwwskazań do natychmiastowego powrotu do pracy. W zależności od indywidualnych odczuć pacjenta absencja zawodowa może wynosić od 1 do 10 – 14 dni.

Czas trwania zabiegu: 2,5 godziny
Rodzaj znieczulenia: analgosedacja (w obecności lekarza anestezjologa)
Wymagane badania:

WYNIKI BADAŃ LABORATORYJNYCH BEZWZGLĘDNE DO PRZEPROWADZENIA ZNIECZULENIA

●Morfologia krwi

●Układ krzepnięcia krwi ( APTT, INR, PT )

●Elektrolity ( Na+, K+)

●Glikiemia

●ALAT, AspAt

• Kreatynina

• Mocznik

●W razie chorób tarczycy hormony : ○TSH ○fT4 ○fT3 ●EKG

●RTG- klatki piersiowej nie starsze niż rok ( w uzasadnionych przypadkach)

●HbsAg

●Anty-Hbs

●Anty-HCV .

USG PIERSI

Czas pobytu klinice: nie wymagany
Przeciwwskazania do zabiegu: Aktywna choroba nowotworowa, stan zapalny piersi, ciąża

PRZED

PO