FACELIFTING

Opis zabiegu:

Podczas zabiegu wykonuje się cięcia biegnące w zakresie skóry owłosionej głowy na skroni, następnie po przedniej granicy ucha, za uchem i na granicy skóry owłosionej bocznej strony szyi. Takie prowadzenie cięć powoduje, że po wygojeniu są one niewidoczne dla innych osób. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, czas trwania to około 3-5 godzin.

Zalecenia pozabiegowe:

Przez następnych kilka dni należy zgłaszać się na zmianę opatrunków i kontrole. Od 5-6 doby rozpoczyna się zdejmowanie szwów, które w całości są usuwane do 10-12 doby. Obrzęk twarzy utrzymuje się przez kilka dni do dwóch, trzech tygodni. W tym samym czasie mogą utrzymywać się zasinienia, które z powodzeniem można maskować makijażem po wygojeniu ran. Uczucie ciągnięcia, napięcia skóry ustępuje zwykle wcześniej niż do 3 miesiąca od operacji.

Dokumenty dotyczące zabiegu do pobrania:

Czas niezdolności do pracy:

Absencja w pracy wynosi zwykle 7 – 14 dni.

Czas trwania zabiegu: 3-5 godzin
Rodzaj znieczulenia: miejscowe
Wymagane badania znieczulenie miejscowe: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT/INR), szczepienie p/WZW B
Czas pobytu klinice: nie wymagane

opcjonalnie doba w szpitalu

Przeciwwskazania do zabiegu: uczulenie na kwas hialuronowy, stany infekcyjne w obrębie twarzy, choroby autoimmunologiczne, ciąża, okres karmienia piersią, cukrzyca (w zależności od stanu choroby)
*Dla osób niegotowych na radykalny zabieg operacyjny lub pacjentów nie kwalifikujących się do niego można zaproponować nieoperacyjne metody likwidacji oznak starzenia: ostrzykiwanie toksyną botulinową, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

PRZED

PRZED

PO

PO