PLASTYKA POWIEK

Opis zabiegu i metoda leczenia (powieki GÓRNE):

Zwiotczenie skóry powiek jest przede wszystkim wynikiem procesu starzenia się włókien kolagenowych i elastycznych skóry. Zazwyczaj zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, po premedykacji. Korekcja powiek polega na wycięciu nadmiaru skóry. W przypadku powiek górnych cięcie prowadzi się ok. 4-5mm nad brzegiem rzęsowym umiejscawiając bliznę pooperacyjną w zachyłku powieki górnej. Sprawia to, że przy otwartym oku blizna jest zupełnie niewidoczna. W przypadku zwiotczenia i niewydolności mięśnia dźwigacza powieki górnej można również przy okazji zabiegu skrócić jego długość, poprawiając tym samym jego funkcję.

Opis zabiegu i metoda leczenia (powieki DOLNE):

Nacięcie powiek dolnych prowadzi się tuż pod brzegiem rzęsowym. W przypadku istnienia „worków pod oczami” wykonuje się usunięcie przepuklin tłuszczowych i rekonstrukcję przegrody oczodołowej. U osób niewymagających radykalnego zabiegu chirurgicznego zalecamy drenaż limfatyczny z okolic powieki dolnej urządzeniem JetPee-3 lub rekonstrukcję kolagenu za pomocą aparatu Radiage.

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu jeżeli jest to konieczne pacjent pozostaje przez 1 godzinę w klinice. Po tym czasie może iść do domu. Przez kolejne dni zgłasza się na zmianę opatrunków. Szwy ściąga się w 5-7 dobie. Tuż po zabiegu może wystąpić przejściowa niedomykalność powiek, która powinna ustąpić wraz z zejściem obrzęku. Przez kilka dni do dwóch tygodni mogą utrzymywać się zasinienia- niemalże zawsze na powiekach dolnych, rzadko na powiekach górnych. Po 2-3 dniach od zdjęcia szwów można już nakładać delikatny makijaż maskujący na powieki.

Dokumenty dotyczące zabiegu do pobrania:

Czas niezdolności do pracy:

Absencja w pracy wynosi od 4-7 dni po wykonanym zabiegu.

Czas trwania zabiegu: 45 – 60 minut
Rodzaj znieczulenia: miejscowe
Wymagane badania: morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT/INR), poziom elektrolitów (Na,K),poziom kreatyniny, szczepienie p/WZW B
Czas pobytu w klinice: nie wymagane
Przeciwwskazania do zabiegu: choroby infekcyjne (w tym opryszczka) zlokalizowane w obrębie twarzy, złe wyniki badań krwi

PRZED powieki górne

PO powieki górne

PRZED powieki dolne

PO powieki dolne

PRZED powieki góra-dół

PO powieki góra-dół

PRZED powieki góra-dół

PO powieki góra-dół