VOLUMETRIA

Opis zabiegu:

Volumetryczne odmładzanie twarzy polega na poprawianiu zarysu twarzy i przywracaniu utraconej objętości. Leczenie daje efekty zbliżone do tradycyjnego liftingu, bez konieczności długotrwałej rekonwalescencji. Zaletą tego zabiegu jest trwały i szybki efekt, utrzymujący się ok. 18-24 miesięcy. Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek, dając efekt wypoczętej i zdrowej skóry.

Voluma (Voluma to implant stworzony na bazie kwasu hialuronowego. Polecany jest do przywracania objętości twarzy. Zabiegi zapewniają natychmiastowy i naturalny, estetyczny wygląd. Zastrzyki Voluma wypełniają zapadnięte skronie, przywracają objętość kości policzkowych i wypełniają podbródek).

Restylane (Są to jedne z najdłużej istniejących na rynku wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Umożliwiają kompleksowe podejście do korekty skóry twarzy. Służą do korekcji bruzd, zmarszczek oraz fałdów i poprawy konturów twarzy i ust).

Zalecenia pozabiegowe:

Zdarza się, że po zabiegu pojawiają się niewielkie krwiaki, które można zamaskować makijażem korekcyjnym, ustępujące po kilku dniach po leczeniu. Przez okres dwóch tygodni należy dbać o higienę twarzy, nie nagrzewać jej, nie uciskać (także podczas snu) i nie dotykać miejsc poddawanych zabiegom.

Czas niezdolności do pracy:

Zwykle nie ma konieczności przerywania pracy zawodowej.

Czas trwania zabiegu: 20 minut
Rodzaj znieczulenia: miejscowe
Wymagane badania: nie wymagane
Czas pobytu klinice: nie wymagane
Przeciwwskazania do zabiegu: uczulenie na kwas hialuronowy, stany infekcyjne w obrębie twarzy, choroby autoimmunologiczne, ciąża, okres karmienia piersią, cukrzyca (w zależności od stanu choroby)