ŻYLAKI NÓG

Chirurgia naczyniowa

W naszej ofercie znajdziesz:

Opis zabiegu:

Poszerzone i rozciągnięte żyły powierzchniowe (żylaki) mogą być przyczyną bolesnych skurczów mięśni, stóp i podudzi, obrzęków i pieczenia, a nawet owrzodzenia dolnych części nóg. Zaniedbanie dolegliwości może doprowadzić do szeregu groźnych powikłań: niewydolności żylnej, zapalenia żył głębokich i w konsekwencji groźnym dla życia zatorem (zatkaniem naczyń krwionośnych).

U chorych z niewydolnością żylną indywidualna decyzja co do wyboru najlepszego sposobu leczenia zostaje podjęta na podstawie wyników dokładnego badania klinicznego oraz badania dopplerowskiego. Leczenie chirurgiczne żylaków brane jest pod uwagę jedynie w przypadku drożności układu żył głębokich.

LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW – zabieg polega na naświetlaniu zmienionej chorobowo żyły za pomocą wprowadzonego do jego wnętrza kwarcowego światłowodu zasilanego światłem lasera, przemieszczający się w żyle światłowód, dzięki emitowanym impulsom świetlnym o wymaganej częstotliwości, zamyka ją od środka bez potrzeby jej usuwania. Po zabiegu zostaje tylko mała blizna po nakłuciu światłowodu, a żyła ulega zwłóknieniu. Metoda ta pozwala uniknąć chirurgicznych cięcia w pachwinie i krwiaka pooperacyjnego związanego z klasycznym zabiegiem.

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu zaleca się noszenie opaski uciskowej w miejscach zabiegu (w postaci rajstop / podkolanówek) przez około 4 tygodnie.

Czas niezdolności do pracy:

Po usunięciu dużych zmian powrót do pracy następuje po około 10 dniach. Małe zmiany nie powodują konieczności rezygnacji z życia zawodowego.

Czas trwania zabiegu: od 120 do 150 minut
Rodzaj znieczulenia: miejscowe
Wymagane badania: morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT/INR), elektrolity (NA, K), szczepienie p/WZW B, usg Dopplera
Czas pobytu klinice: nie wymagane
Przeciwwskazania do zabiegu:

niedokrwienie kończyny ,niedrożność żył głębokich, skaza krwotoczna,ciąża