SKLEROTERAPIA

Chirurgia naczyniowa

W naszej ofercie znajdziesz:

Opis zabiegu:

Skleroterapię wykonuje się poprzez podanie do zmienionych naczyń żylnych specjalnego preparatu, który powoduje zwłóknienie ścian naczyń krwionośnych. Następnie dochodzi do zarośnięcia naczynia i w ten sposób zamyka się niewydolne i nieestetycznie wyglądające naczynia sprawiając, że po kilkakrotnym wykonaniu tego rodzaju zabiegu te całkowicie zanikają. Po zabiegu zakładany jest opatrunek uciskowy.

Zabieg skleroterapii jest całkowicie bezbolesny, bezpieczny i pozwala w zupełnie bezinwazyjny sposób pozbyć się żylaków i tzw. pajączków.

Zalecenia pozabiegowe:

Od razu po zabiegu na kończyny nakładane są pończochy uciskowe a pacjent kierowany jest co najmniej 30 minutowy spacer. W tym czasie nie wolno stać ani siedzieć. Opatrunek uciskowy na nodze należy trzymać od 3-8 dni – w zależności od zalecenia lekarza oraz nie zdejmować go na noc i do kąpieli. Po zabiegu przez 4 tygodnie nie należy rozgrzewać kończyn dolnych, unikać wysokich temperatur, gorących kąpieli i opalania się. Przy bardzo dużych żylakach wskazany jest ucisk przez okres dłuższy niż miesiąc od ostatniego zabiegu, zwykle wskazana kompresoterapia do 6 miesięcy. Zaleca się codzienne spacery ok 1h oraz utrzymywanie aktywnego trybu życia.

Czas niezdolności do pracy:

Zwykle nie ma konieczności przerywania pracy zawodowej.

Czas trwania zabiegu: 15-20 minut
Rodzaj znieczulenia: miejscowe
Wymagane badania: nie wymagane
Czas pobytu klinice: nie wymagane
Przeciwwskazania do zabiegu: alergia na środki obliterujące, ciężkie choroby układowe, krytyczne zakrzepice żył powierzchniowych i głębokich, miejscowa lub ogólna infekcja, niedokrwienie kończyn z powodu zaawansowanej miażdżycy lub zmian cukrzycowych, ciąża w I trymestrze lub po 36 tygodniu, obrzęki podudzi.