STULEJKA

Chirurgia okolic intymnych

W naszej ofercie znajdziesz:

Opis zabiegu:

STULEJKA – czyli zwężenie pierścienia napletka uniemożliwiające (stulejka całkowita) lub utrudniające (stulejka częściowa) odprowadzenie napletka. Za stulejkę uważa się również taki stan, w którym napletek pozwala się odprowadzić do rowka zażołędnego, ale w trakcie erekcji powoduje ucisk i ból.

Zabieg zlikwidowania stulejki jest prosty i krótki, najczęściej polega na wykonaniu zabiegu chirurgicznego poprzez usunięcie części albo całości napletka. U znaczącej ilości pacjentów możliwe jest w efekcie zabiegu uzyskać częściowe osłonięcie żołędzi przez napletek. W łagodnych przypadkach stosuje się zabieg plastyczny poszerzający ujście napletka. Stosowane szwy z materiałów wchłanialnych nie wymagają zdejmowania po zabiegu

Zalecenia pozabiegowe:

Po operacji zakładany jest opatrunek, który należy zmienić po 24 godzinach. Penis powinien być utrzymywany w pozycji pionowej, by ograniczyć obrzęk po operacji. Mężczyźni, u których wykonano zabieg likwidacji stulejki powinni przez miesiąc powstrzymać się współżycia.

Dokumenty dotyczące zabiegu do pobrania:

Czas niezdolności do pracy:

Zwykle nie ma konieczności przerywania pracy zawodowej.  Zalecane jest ograniczenie wysiłku fizycznego przez okres 2 – 3 tygodni oraz brak stosunków seksualnych przez okres przynajmniej 4 tygodni.

Czas trwania zabiegu: od 60 do 90 minut
Rodzaj znieczulenia: miejscowe
Wymagane badania: morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT/INR), elektrolity (NA, K), szczepienie p/WZW B
Czas pobytu klinice: nie wymagane
Przeciwwskazania do zabiegu: brak