KWAS HIALURONOWY

Opis zabiegu:

Na 30 min. przed zabiegiem należy pokryć skórę kremem zawierającym środek znieczulający (EMLA). Preparat podajemy bardzo cienkimi igłami, które nie zostawiają śladów w miejscu wkłucia i redukują do minimum bolesność. Elastyczność i zdolność wiązania wody powoduje, że po wstrzyknięciu preparatu pod skórę wypełnia on i wygładza naturalnie zmarszczki. Po trwającym około 10-30 minut zabiegu pacjent może dostrzec jego bezpośredni rezultat. Następnie po zabiegu może wrócić do zwykłych codziennych obowiązków.

Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle do 18 miesięcy i po tym czasie np. Restylane ulega naturalnemu wchłonięciu. W zależności od rodzaju użytego preparatu zabieg należy powtórzyć po 12 – 18 miesiącach. Ogromną zaletą preparatu jest fakt, że nie pozostawia żadnych trwałych zmian w skórze kiedy efekt działania ustąpi. Należy jednak pamiętać, że trwałość preparatu zależy od wieku, rodzaju skóry, sposobu odżywiania, trybu życia a także nadmiernego korzystania z kąpieli słonecznych i solarium.

*Rodzaj preparatu dobierany jest indywidualnie przez lekarza.

Zalecenia pozabiegowe:

Przez 6 godzin po zabiegu należy bezwzględnie unikać ćwiczeń i alkoholu. Do czasu, kiedy zaczerwienienie i obrzęk ustąpi należy zrezygnować z opalania się, sauny i sportów zimowych.

Czas niezdolności do pracy:

Nie ma konieczności przerywania pracy zawodowej.

Czas trwania zabiegu: ok 15-20 minut
Rodzaj znieczulenia: miejscowe
Wymagane badania: nie wymagane
Czas pobytu klinice:

ciąża i okres karmienia piersią, stany zapalne skóry (trądzik opryszczka) uczulenie na kwas hialuronowy, skłonność do występowania blizn przerostowych