DEPILACJA LASEROWA FOTONA

Opis zabiegu:

Bezpieczniejszy i efektywniejszy wybór do zabiegów estetycznych głęboka penetracja lasera Nd:YAG systemu Spectro XP efektywnie koaguluje głębokie struktury naczyniowe, zapewnia mocne fotoodmładzanie T3 i jest w stanie wyeliminować trudne do osiągnięcia mieszki włosowe we wszystkich fototypach skóry. Niska absorpcja fali Nd:YAG Fotony przez chromofory skóry pozwala wykonywać zabiegi dla wszystkich jej rodzajów bez uszkadzania termicznego tkanek, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo nieosiągalne dla innych laserów. Dodatkowo mniej ciepła pojawia się na zewnętrznej warstwie skóry, co redukuje potrzebę agresywnego chłodzenia. To czyni z systemu Spectro XP idealny wybór do wykonywania zabiegów na wszystkich fototypach skóry. Wsparcie skanera dla większej efektywności i skrócenia czasu wykonywania zabiegów.

 Skóra przed zabiegiem powinna być oczyszczona z wszelkich balsamów, kremów, makijażu, antyperspirantów czy perfum ponieważ mogą one blokować światło lasera przez co efekty depilacji nie będą tak spektakularne. Głowica lasera przykładana jest do wybranego miejsca na ciele w taki sposób aby wiązka światła zniszczła naczynia wokół aktywnych mieszków włosowych, tym samym powodując zahamowanie wzrostu włosów w wybranym rejonie. To co istotne to fakt, że laser Fotona niszczy tylko naczynia mieszków, a nie pozostałe naczynia krwionośne. Fotony Frac3® (frakcjonowanie 3D) tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji kolagen oraz włókna kolagenowe. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej, zatem efekt jaki osiągniemy będzie mocniejszy.

Zabieg usuwania włosów wymaga kilku serii, które wykonuje się w kilkutygodniowym odstępie. Przy pierwszym zabiegu laserem Fotona Frac 3 usunięte zostaje około 20%-30% włosów, a po całej serii zabiegów do 90%!

Zalecenia pozabiegowe:

Brak skutków ubocznych i komplikacji.

Czas niezdolności do pracy:

Nie ma konieczności przerywania pracy zawodowej.

Czas trwania zabiegu: 15- 60 minut
Rodzaj znieczulenia: nie wymagane
Wymagane badania: nie wymagane
Czas pobytu klinice: nie wymagane
Przeciwwskazania do zabiegu: świeża opalenizna, stosowanie preparatów z witaminą A, jasne, cienkie włosy