LASER FRAKCYJNY

Opis zabiegu:

Resurfacing to laserowa metoda regeneracji skóry na twarzy polegająca na usuwaniu jej zewnętrznej warstwy za pomocą promienia laserowego. Rezultaty resurfacingu to wygładzenie zmarszczek i blizn, napięcie skóry i efekt odmłodzenia. Metoda ta korzysta z tzw. laserów ablacyjnych , tutaj lasera erbowo-jagowego FOTONA DUALIS z końcówką frakcyjną. Laser ten delikatnie usuwa zewnętrzne warstwy skóry i powoduje regenerację naskórka.

Można go używać w leczeniu blizn po ospie lub trądziku, do wyrównania głębszych zmarszczek, zrogowaciałego naskórka czy usuwania przebarwień i wyrównywania kolorytu skóry. Jest rewelacyjny do wygładzania zmarszczek wokół oczu, lwich zmarszczek i na górnej wardze. Potrafi pomóc w pozbyciu się obwisłej skóry powiek, szyi, dekoltu czy na policzkach.

Zabieg polega na oddziaływaniu tysięcy promieni lasera na skórę. W miejscu oddziaływania dochodzi do silnego przegrzania skóry. Usunięta zostaje zewnętrzna warstwa, pozostałe warstwy skóry dostają się pod wpływ działania ciepła. Efekt cieplny pomaga w usunięciu komórek, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Ciepło powoduje również ściągnięcie włókien kolagenowych, co umożliwia odpowiednie napięcie skóry i zapewnia produkcję kolagenu, która zachodzi od 3 do 6 miesięcy po zabiegu.

Na skórze pozostają miejsca, do których promienie lasera nie docierają. W tych „wysepkach” skóry, nie poddanych działaniu ciepła dochodzi do regeneracji poddanego zabiegowi naskórka, tworzą się nowe komórki skóry i wiązania, które stanowią bazę dla regenerującego się naskórka w miejscu poddanym zabiegowi. Urządzenie to umożliwia przeprowadzenie łagodnego, średniego lub głębokiego resurfacingu, w zależności od potrzeb pacjenta.

Jeśli występują problemy ze zrogowaciałym naskórkiem skóry twarzy, ze zmarszczkami, rozszerzone pory, blizny po ospie czy trądziku, przebarwienia to warto zaplanować ten rewolucyjny zabieg resurfacingu .

Efekty:

Pojawienie się efektów zabiegu przebiega w dwóch etapach – stosunkowo szybko bo już po kilku dniach można zauważyć wyrównanie kolorytu skóry, zanikanie przebarwień, skóra staje się „świetlista” , w przeciągu 4 – 5 tygodni pojawia się poprawa gęstości skóry.

Laser wytwarza od kilkudziesięciu do kilkuset maleńkich kolumn uszkodzeń, które są otoczone zdrową skóra nie poddaną działaniu lasera. Powoduje to, iż skóra regeneruje się bardzo szybko, stymuluję produkcję kolagenu i elastyny, zagęszcza cerę, a także wytwarza kontrolowane nagrzewanie skóry, co wzmacnia efekt odmłodzenia.

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i obrzęk. Skóra wygląda jak po przesadnym opalaniu na słońcu, ze wszystkimi dla tego stanu widocznymi dolegliwościami. Zaczerwienienie zwykle mija po 3 – 5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach, po 3 – 4 znika. W następnym etapie skóra może się delikatnie przyciemnić ( zbrązowieć ) i zaczyna się złuszczać. Po 7 dniach wraca do normalnego wyglądu. Bezpośrednio po zabiegu nie należy stosować masaży, kremów z retinolem, peelingów,  nie używać szorstkich ręczników, unikać słońca oraz solarium,  nie korzystać z sauny i basenu.

Czas niezdolności do pracy:

Nie ma konieczności przerywania pracy zawodowej.

.

Czas trwania zabiegu: W zależności od partii: 15 – 45 min
Rodzaj znieczulenia: krem znieczulający
Wymagane badania: nie wymagane
Czas pobytu klinice: nie wymagane
Przeciwwskazania do zabiegu:

ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, choroby wątroby, znamiona barwnikowe, tatuaże, infekcje bakteryjne, wirusowe,

skóra opalona (30 dni)- leki: depresyjne, moczopędne, hormonalne, antybiotyki, tetracykliny (2 miesiące), doustne retinoidy (6 miesięcy), maści, kremy z retinolem (witaminą A) w miejscu wykonania zabiegu (1 miesiąc).