USUWANIE BLIZN

Opis zabiegu:

Najskuteczniejszą obecnie, a zarazem mało inwazyjną metodą usuwania blizn jest metoda frakcjonowanej fototermolizy z wykorzystaniem lasera FRAXEL. Mechanizm działania FRAXELA polega na tworzeniu w obrębie bliznowatej skóry mikrokolumien uszkodzeń termicznych, w miejscu których dochodzi do intensywnej produkcji kolagenu. W efekcie zanikowe dołki zostają wypychane ku górze, co optycznie daje efekt wygładzenia powierzchni skóry.

Jednorazowo w trakcie zabiegu możemy poddać naświetlaniu ok. 20-25% powierzchni chorej skóry. Aby zatem efekt zabiegu był pełny należy wykonać 5 – 10 zabiegów w odstępie ok. 1 miesiąca.

Do terapii laserem FRAXEL kwalifikują się wszystkie blizny zanikowe (wklęsłe), nie można naświetlać blizn przerosłych (wypukłe).

Jeżeli Pacjent był leczony doustną izotretinoiną z powodu nasilonego trądziku, czas od zakończenia terapii do zabiegu z użyciem FRAXELA to minimum 3 miesiące.

Czas niezdolności do pracy:

Nie ma konieczności przerywania pracy zawodowej.

Czas trwania zabiegu: 15 – 60 minut
Rodzaj znieczulenia: nie wymagane
Wymagane badania znieczulenie miejscowe: nie wymagane
Czas pobytu klinice: nie wymagane
Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża i karmienie piersią, aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa, nowotwory skóry, niedawne zabiegi medycyny estetycznej: okres do 4 tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym, okres do 12 tygodni od wypełnienia skóry kwasem polimlekowym.