Usuwanie rozstępów

Opis zabiegu :

Podczas zabiegu laser dostarcza impulsy w postaci mikrowiązek, tworząc w naskórku i skórze właściwej wąskie kolumny skoagulowanej tkanki. Następnie inicjowany jest proces naturalnej regeneracji, dzięki czemu następuje wytworzenie nowej, zdrowej tkanki, która wypełnia kolumny uszkodzone przez koagulację. Co ważne pod wpływem działania lasera następuje produkcja nowego kolagenu. Zabiegi korekcji blizn i rozstępów są ambulatoryjnymi procedurami wykonywanymi przez lekarzy, podczas których nie używa się igieł. Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii świeżych rozstępów, czyli możliwie najwcześniej od wystąpienia zmian.

Zabiegi wymagają cierpliwości i świadomości, iż nie można całkowicie zlikwidować rozstępów, można natomiast znacznie poprawić ich wygląd, spowodować iż będą to blizenki kosmetyczne, mniej widoczne, bardziej estetycze.

Po zabiegu rozstępy nie znikają całkowicie, ale zostają wygładzone. Skóra staje się gładsza, poprawia się jej napięcie i jędrność . Aby zminimalizować istniejące rozstępy należy wykonać 5 – 8 zabiegów.

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu zakładane są opatrunki, które należy utrzymać przez pierwsze 2 – 3 dni. W celu szybkiej regeneracji skóry, zaleca się stosowanie kremów nawilżających.

Czas niezdolności do pracy:

Nie ma konieczności przerywania pracy zawodowej.

Czas trwania zabiegu: 30 – 90 minut
Rodzaj znieczulenia: krem znieczulający, nawiew chłodzący
Wymagane badania znieczulenie miejscowe: nie wymagane
Czas pobytu klinice: nie wymagane
Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża i karmienie piersią, aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa, nowotwory skóry, skóra opalona i przyciemniana samoopalaczami, cukrzyca, tendencja do tworzenia się bliznowców.