Fala uderzeniowa - Storz Medical

Terapia falą uderzeniową to unikalna metoda leczenia bólu, redukcji defektów estetycznych takich jak cellulit, metoda która pozwala na szybkie osiągnięcie założonych rezultatów. Zapraszamy do skorzystania z oferty zabiegów przy użyciu FALI UDERZENIOWEJ w naszych gabinetach.

Wskazania:

 • Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe
  Rozluźnienie guzków w pasmach mięśniowych, zlikwidowanie dysfunkcji i stymulowanie metabolizmu w leczonych włóknach mięśniowych.
 • Ból ramienia
  Zlikwidowanie ograniczonej ruchomości ramienia spowodowanej bólem.
 • Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej (łokieć tenisisty)
  Leczenie przewlekłego zapalenia nadkłykcia bocznego i przyśrodkowego kości ramiennej lub punktów spustowych odpowiedzialnych za ból.
 • Zapalenie więzadła właściwego rzepki i ból ścięgna Achillesa
  Regeneracja ścięgien i zwiększenie ich wytrzymałości przy obciążeniu przy użyciu urządzenia MASTERPULS® MP100 Elite
 • Zapalenie rozcięgna podeszwowego (ostroga piętowa)
  Zlikwidowanie bólu i zwiększenie wytrzymałości stopy przy obciążeniu
 • Zespół przeciążeniowy mięśni piszczeli
 • Skuteczne leczenie zespołu przeciążeniowego mięśni piszczeli za pomocą radialnych fal uderzeniowych

Jak działa Storz Medical?

Terapia falą uderzeniową to unikalna metoda leczenia bólu,  która pozwala na szybkie osiągnięcie założonych rezultatów poprzez  działanie siły sprężonego powietrza. Energia kinetyczna gromadzona w głowicy generującej fale w momencie jej kontaktu z przekaźnikiem przekształca się w energię akustyczną, przybierającą formę długich fal akustycznych. Impulsy te przekazywane są do docelowej tkanki przy użyciu nakładki ochronnej i żelu.

Po aplikacji, radialne fale akustyczne rozchodzą się rozbieżnie i tracą energię w miarę docierania do głębszych warstw penetrowanych tkanek. Fale te charakteryzują się znaczną długością i nie można ich skupić na głęboko położonych obszarach tkanek. Głębokość penetracji wynosi od 2-6cm w zależności od rodzaju użytego przekaźnika. Maksymalna energia indukcji magnetycznej występuje w momencie opuszczania przekaźnika przez falę.

Terapię falą uderzeniową wykonuje się bez znieczulenia miejscowego. Znieczulenie ogranicza możliwość precyzyjnego zlokalizowania bolesnych miejsc podczas zabiegu i ma negatywny wpływ na efekty zabiegu. W większości przypadków pacjenci dobrze znoszą zabiegi, jeżeli poziom mocy zwiększamy stopniowo, a częstotliwość fal i nacisk głowicy są dostosowane do wrażliwości danego pacjenta na ból.