Metody usuwania tatuażu:
laser CO2: odparowanie wiązką światła laserowego – w zależności od głębokości i wielkości tatuażu może być wykonywane przy użyciu różnych trybów pracy lasera (ultrapuls, normalpuls lub superpuls). W zetknięciu z uwodnioną tkanką pokrytą barwnikiem tatuażu dochodzi do jej bezkrwawego odparowania. Miejsce po odparowaniu pokrywa się strupem. Gojenie przez naskórkowanie trwa ok. 1-2 m-cy. Proces usuwania tatuażu laserem CO2 zawsze wiąże się z jego zamianą na bliznę,
IPL: mechanizm działania polega na podgrzaniu barwnika do bardzo wysokiej temperatury, co powoduje rozpad komórki, w której barwnik jest zawarty. Po zabiegu wytwarza się jednolity suchy strup ulegający złuszczeniu w ciągu 1-2 miesięcy. Obecnie raczej nie stosuje się tej metody ze względu na małą skuteczność w stosunku do powikłań (gł. blizny przerosłe).
Wycięcie chirurgiczne z reguły dotyczy małych tatuaży zlokalizowanych w miejscach o małym napięciu skóry. W tym przypadku zabieg jest raczej jednorazowy i zostaje po nim niewielka blizna w linii cięcia. Większe tatuaże wykonane w miejscach o dużym napięciu skóry (plecy, ramiona) można wyciąć z użyciem ekspandera. Ekspander jest rodzajem implantu wszczepianego pod skórę w celu jej rozciągnięcia. Po kilku miesiącach implant usuwa się z tkanki a nadmiar skóry (z tatuażem) wycina się.